Aktualności2020marzecBezpieczeństwo wody.
http://pwik.gliwice.pl//aktualnosci/706-woda-jest-bezpieczna.html

Aktualności

22 marca 2020

Szanowni Państwo,  Klienci PWiK Sp. z o. o.

Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie, potwierdzają brak zagrożenia dla systemów wodociągowych w zakresie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Światowa Organizacja Zdrowia w publikacji z dnia 2.03.2020r. (Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus. Technical brief. WHO 3 March 2020) informuje że obowiązujące procedury i środki są wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa wody pitnej. Proces dezynfekcji wody zapewnia szybką utratę aktywności wirusa COVID-19.

PWiK Sp. z o. o. w obecnej sytuacji stosuje najskuteczniejsze metody prewencyjnego zabezpieczenia jakości wody. Proces ten przebiega przy użyciu technologii ozonowania, naświetlania promieniami UV oraz chlorowania. Woda produkowana przez PWiK Sp. z o. o. wytwarzana jest w procesie zamkniętym bez kontaktu z człowiekiem. 

Monitoring jakości wody jest prowadzony na bieżąco przez Akredytowane Laboratorium  PWiK Sp. z o. o w całym obszarze dostarczania. Oznacza to, że woda kranowa jest bezpieczna.

w górę