Aktualności2019październikNoc Naukowców 2019 - jedyna taka noc w Europie.
http://pwik.gliwice.pl//aktualnosci/672-noc-naukowcow-2019-jedyna-taka-noc-w-europie.html

Aktualności

09 października 2019

To będzie prawdziwe naukowe święto. Przed nami 14 edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Do wyboru aż 180 wydarzeń!

Spektakularne pokazy, spotkania z niezwykłymi ludźmi nauki, ciekawe eksperymenty i warsztaty. Wszystko w jedyną taką noc w roku – Noc Naukowców. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 12 października w kampusie Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach od 15.00 do 22.00.

W programie pokazy przygotowane przez wyspecjalizowane i wykwalifikowane kadry naukowców Politechniki Śląskiej, gry i zabawy, pokazy laboratoryjne, eksperymenty naukowe, zagadnienia ze świata nauk ścisłych i humanistycznych, m.in.: pokazy fizyczne, chemiczne, elektroniczne, mechaniczne oraz górnicze. Będzie też wyjątkowa nauka tańca oraz okazja do poznania kultury niemieckiej, angielskiej, rosyjskiej, francuskiej. Podczas uroczystej inauguracji nocy nauki, zostaną wręczone nagrody z udziałem Rektora Politechniki Śląskiej dla uczestników konkursów: „Laboratorium przyszłości” oraz „Domowy eksperyment”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.nocnaukowcow.com.pl

w górę