Aktualności2019wrzesieńMamy złoto!
http://pwik.gliwice.pl//aktualnosci/660-mamy-zloto.html

Aktualności

02 września 2019

W dniach 29 sierpnia - 1 września br. odbyła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Jej organizatorem było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp z o.o. W ciągu dwóch dni w zawodach uczestniczyło 59 reprezentacji przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych z całej Polski, które rywalizowały w 23 dyscyplinach sportowych.

Spartakiada wodociągowa to jedyna branżowa impreza sportowa rozgrywana na tak dużą skalę. Pierwsza edycja odbyła się w 1987 roku w Elblągu, wówczas liczyła 400 uczestników i od tego momentu zainteresowanie udziałem stale wzrasta.

W tegorocznej edycji zawodów naszą Spółkę reprezentowało 33 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sportowych. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 19 miejsce, utrzymując poziom zeszłorocznych wyników (2017r. – 25 miejsce, 2018r. – 18 miejsce). Na gratulacje i uznanie zasługuje sukces drużyn w siatkówce halowej i tenisie stołowym, które zdobyły złote medale. Cenne są też 5 miejsca w piłce nożnej i brydżu oraz 9 miejsce w wyścigu rowerowym kobiet.

w górę