Aktualności2019lipiecCzy jest szansa dla czystych mórz i oceanów?
http://pwik.gliwice.pl//aktualnosci/643-czy-jest-szansa-dla-czystych-morz-i-oceanow.html

Aktualności

11 lipca 2019

Znany fotograf dzikiej przyrody Justin Hofman, cieszył się cudownymi widokami, nurkując u wybrzeży Borneo. Waśnie dryfował z prądem obserwując konika morskiego, kiedy jego najbliższe otoczenie zalała fala śmieci. Hofman był świadkiem, jak zdesperowany konik morski przemieszcza się w ławicy ludzkich pozostałości, aby ostatecznie przyczepić się do unoszonego przez wodę patyczka do czyszczenia uszu.

Źródło: Pinterest, autor: Justin Hofman 

Widok bezsilnego konika morskiego, walczącego z brudnymi przejawami ludzkiej głupoty dotkliwie uzmysłowił fotografowi skalę zanieczyszczenia oceanów. Problem ten nie dotyczy jedynie wybrzeży Indonezji. Być może nie istnieją już na Ziemi wody nie skażone działalnością człowieka.

“Wolałbym, aby to zdjęcie nigdy nie powstało, ale skoro już jest pragnę aby wszyscy je zobaczyli. Okazja do sfotografowania słodkiego, małego konika morskiego, przeobraziła się w powód do smutku i frustracji, kiedy wraz z prądem nadpłynęła fala niezliczonych odpadków” – napisał na Instagramie Hofman. “To zdjęcie jest alegorią obecnego i przyszłego stanu naszych oceanów. Jaką przyszłość tworzymy?”.

Zdjęcie zostało zakwalifikowane do finału Wildlife Photographer of the Year 2017 organizowanego przez londyńskie Muzeum Historii Naturalnej. 

Autor inspiruje do przemyśleń na temat nadmiernej konsumpcji oraz zmiany przyzwyczajeń każdego kto będzie miał okazję je oglądać. 

Czy jest jeszcze szansa dla czystych mórz? 
Czy podejmiesz z nami wyzwanie – LIPIEC BEZ PLASTIKU? 

Źródło: TheDodo.com

w górę