Aktualności2018siepieńCzysta woda - Slow Food.
http://pwik.gliwice.pl//aktualnosci/547-czysta-woda-slow-food.html

Aktualności

29 sierpnia 2018

Nieustające tempo życia, stres, brak aktywności fizycznej, rosnąca ilość zanieczyszczeń, muszą być równoważone świadomym i efektywnym relaksem oraz wypoczynkiem.
Jednym z elementów wpływających na dobre samopoczucie jest koncepcja życia wg. idei „Slow food”, która jest wyrazem sprzeciwu wobec życia w biegu. Slow food to nie tylko modny trend na świecie, ale również organizacja non-profit, którą założył Carlo Petrini we Włoszech w 1986 roku. Nurt Slow food zakłada ochronę tradycji kuchni regionalnej oraz propaguje celebrowanie posiłków – jedzenia bez pośpiechu, delektowania się smakiem i aromatem potraw. 

Slow food to nie tylko jedzenie, to z założenia świadomość tego, jakie potrzeby ma nasz organizm. Jedną z tych potrzeb jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Co pić zgodnie z ideą Slow food? Czysta woda to podstawa dobrej i zdrowej diety. To źródło życia, energii i doskonałego samopoczucia. Oprócz wody wskazane są naturalne soki, herbaty, kawy czy napary ziół. Jednak sama czysta woda jest zasadniczym elementem żywienia – nie zawiera cukrów, dodatków smakowych, sztucznych barwników, jest źródłem cennych minerałów. Nawodnienie ma również niebagatelne znaczenie w utrzymaniu harmonii psychofizycznej.

Woda pozwala zachować dobry nastrój poprzez zwiększenie skuteczności natlenienia oraz dostarczania substancji odżywczych do mózgu. Dzięki odpowiedniemu poziomowi wody łatwiej jest utrzymać koncentrację, dobrą pamięć, sprawność fizyczną, co za tym idzie - dobre samopoczucie . To również metoda, by w szybki i naturalny sposób zredukować stres. Pomaga w tym nie tylko spożycie wody, ale też sam odgłos jej przepływu, na przykład szum fal morskich czy dźwięk padającego deszczu.

w górę