Aktualności2018lipiecUWAGA Konkurs!
http://pwik.gliwice.pl//aktualnosci/536-uwaga-konkurs.html

Aktualności

10 lipca 2018

ARENA GLIWICE, jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce oraz arena lekkoatletyczna przy ul. Syriusza 30 walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2018 oraz Nagrodę Internautów.

Głosowanie online potrwa do 30 lipca 2018 r.  
Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć GŁOSAMI gliwickie obiekty, mogą to zrobić poprzez stronę konkursu: https://npp.slaskie.pl/vote/npp--edycja-2018

Głosowanie polega na przyznaniu punktów (3, 2 i 1) łącznie trzem wybranym inwestycjom. Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.
Do tegorocznej,19 edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego zgłoszono 26 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. 17 realizacji zostało zgłoszonych przez gminy, natomiast 9 zgłoszeń dokonały inne podmioty (inwestorzy i projektanci). Większość realizacji ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjając wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej.
W konkursie o tytuł "najlepszych" stanęły zarówno nowe inwestycje, jak i obiekty zmodernizowane. We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Zajmie się ono nominacjami, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni, 17 października br.

w górę