Aktualności2018lutyKonkurs "Dbając o przyrodę - dbamy o wodę!"
http://pwik.gliwice.pl//aktualnosci/474-konkurs-dbajac-o-przyrode-dbamy-o-wode.html

Aktualności

27 lutego 2018

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca 2018 r. zapraszamy dzieci do udziału w ekologicznym konkursie plastycznym pod hasłem „Dbając o przyrodę - dbamy o wodę!"

Konkurs adresowany jest do szkół podstawowych i przedszkoli.
Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice.

Na prace czekamy do 09 marca 2018r. 
Do wygrania atrakcyjna nagroda - multimediala tablica interaktywna. 

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu "Dbając o przyrodę - dbamy o wodę!"

Zgłoś udział  Karta zgłoszeniowa

Celem działań jest zwrócenie uwagi na najaktualniejsze problemy współczesnego świata w dziedzinie ochrony środowiska.

Tematyka konkursu bezpośrednio nawiązuje do World Water Day, ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W tym roku międzynarodowa inicjatywa realizowana jest pod hasłem: NATURA DLA WODY.

Tegoroczny temat bada, w jaki sposób możemy wykorzystać przyrodę do przezwyciężenia wyzwań związanych z wodą w XXI wieku. Szkody w środowisku, wraz ze zmianami klimatycznymi, napędzają kryzysy związane z wodą, które obserwujemy na całym świecie. Powodzie, susze i zanieczyszczenie wody pogłębia degradowana roślinność, gleba, rzeki i jeziora. Kiedy zaniedbujemy nasze ekosystemy, utrudniamy dostęp każdemu do wody potrzebnej do życia i rozwoju. Rozwiązania oparte na przyrodzie pomagają rozwikłać wiele z tych problemów. Musimy robić o wiele więcej dzięki "zielonej" infrastrukturze i harmonizować ją z "szarą" wszędzie tam, gdzie to możliwe. Sadzenie nowych lasów, ponowne łączenie rzek z obszarami zalewowymi i przywracanie terenów podmokłych, zrównoważy obieg wody ma wpływ na poprawę jakości ludzkiego zdrowia i źródeł utrzymania. 

w górę