Aktualności2017wrzesieńMamy złoto!

Aktualności

03 września 2017

W dniach 1-3 września br. odbyła się XXVII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Jej organizatorem było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A w Częstochowie.

W ciągu dwóch dni w zawodach uczestniczyło 56 reprezentacji przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych z całej Polski, które rywalizowały w 47 dyscyplinach sportowych. Spartakiada wodociągowa to jedyna branżowa impreza sportowa rozgrywana na tak dużą skalę. Pierwsza edycja odbyła się w 1987 roku w Elblągu, wówczas liczyła 400 uczestników i od tego momentu zainteresowanie udziałem stale wzrasta.

W tegorocznej edycji zawodów naszą Spółkę reprezentowało 33 zawodników, którzy rywalizowali w 34 konkurencjach sportowych. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 26 miejsce. Na gratulacje i uznanie zasługuje sukces drużyn w siatkówce halowej i siatkówce plażowej, które zdobyły złote medale. Cenne są też 3 miejsca i brązowy medal w biegu przełajowym oraz drużynowej, specjalnej konkurencji wodociągowej. Wysokie miejsca zdobyliśmy w konkurencjach: 4 miejsce - Citycross na 4km mężczyzn, 7 miejsce szachy - mężczyzn oraz 9 miejsce - piłka nożna.